Niečo o nás ...

Sme gastronadšenci… a milujeme dobré a chutné jedlo. Jedného dňa sme sa rozhodli, že už nebudeme kibicovať o tom, čo je niekde dobré a inde zlé a ako by sa čo malo robiť, ale pustili sme sa do projektu vlastnej kaviarne, v ktorej by sa dobre cítili malí aj veľkí.

Nie sme priaznivcami veľkých obchodných centier a radi trávime svoj voľný čas na našom sídlisku alebo aktivitami s deťmi v okolitej prírode. Preto sme hľadali priestor dostatočne veľký a priestranný v niektorej z okolitých mestských častí. Takéto miesto sa nám naskytlo na terase Obchodného centra Terno Dlhé Diely, pred ktorým je pekné detské ihrisko a žiadna cesta s autami. A tak sme sa rozhodli vymeniť istotu klasického zamestnania za neisté chodníčky podnikania a navyše vo veľmi vrtkavom biznise akým je gastro. Chceli sme ponúknuť rodinám s deťmi zázemie vkusne zariadenej nefajčiarskej kaviarne s milým, ústretovým a chápavým personálom a kvalitným jedlom. Kladieme dôraz na čerstvosť a kvalitu surovín pri výbere koláčov od dodávateľov a rovnako pristupujeme aj k jedlám a domácim koláčom, ktoré pripravujeme v našej prevádzke.

Pre deti je vyhradná pomerne veľká časť priestoru kaviarne – 40 m2. Tento priestor je oddelený od kaviarenského priestoru len opticky, čo znamená, že z ktoréhokoľvek miesta kaviarne môžu rodičia sledovať očami svoje ratolesti. Dieťa sa v herničke spokojne hrá a mama, či ocino môžu pritom relaxovať, či debatiť s priateľmi alebo riešiť pracovné záležitosti pri kávičke. Kaviareň je vybavená aj priestorom na dojčenie a na prebaľovanie bábätka.

Návštevníkom sú k dispozícii spoločenské hry, časopisy, knižky na čítanie aj na predaj, lego stolík, detský bazénik s molitanovou stavebnicou, kuchynka, indiánske tepee a ponk stolík pre chlapcov. Priestory kaviarne sú vhodné pre usporadúvanie rodinných ako aj detských osláv. V Matylde organizujeme pravidelný program - dielničky pre detičky, ktoré budú doplnené ďalším programom ako sú workshopy pre deti od 5 rokov, pečenie s deťmi, divadielka či tvorivé čítania pre deti. Počas letných prázdnin budú priestory kaviarne Matylda patriť aj detským denným táborom. A prečo Matylda? Matilda je obľúbená postavička dievčatka z príbehu známeho autora detských kníh Roadla Dahla. Toto dievčatko je od malička zvedavé, veľmi bystré a milé. A taká by chcela byť aj Matylda. Zvedavá, bystrá a milá. Veríme, že každý, kto navštívi Matyldu, sa bude u nás cítiť príjemne a bude s našimi službami spokojní.